Articole
Sondaj
Licitatii / Vanzari
Intrebari
Concursuri / Clasamente
Uniuni / Cluburi
Galerie Foto/Video
Sfatul Medicului
Opinia Specialistului
Pagina principala Materiale Video Crescatorii Diverse English Section Chinese Section FRSC Expozitii For Fun Porumbei de top Comentariile etapei Pagina incepatorului Porumbei pierduti Romania In Direct Contact



Newsletter

Introduceti adresa de email pentru a primi ultimile noutati de la Romanian Racing Pigeons.
Ati participat in anul 2020 pe columbodroame? Si daca da, cu ce rezultate?
Foarte bune
Bune
Satisfacatoare
Nu am participat

Rezultate sondaj

ACKA - porumbei de agrement si ornament
UNIUNEA COLUMBOFILILOR PROFESIONISTI DIN ROMANIA
Brieftaubenmarkt - Germany
Inscriere columbodroame Europa
Freialdenhofen & Sohnen - Germania
Welcome to DERBY CORABIA
Columbodromul PIGEON BEST - Prahova
Firma YU YING IMPEX SRL - Accesorii columbofile
Crescatoria TITA - ANDU
Crescatoria MUNTEAN VASILE - Sibiu
Campionul national domnul Bogdan Ciobanu, Suceava
Columbodromul international TRANSILVANIA
Columbofil Banc Marius Dej
Columbodromul GOLDEN RACE, Urlati, Prahova
Produse Porumbei CORABIA
Columbodromul SUPREM
Freialdenhofen & Sohne
Columbodromul international BRASOV

Clasamentul final la "Europa Maraton 2010"


16:10, Luni, 29.11.2010



 

Rezultatele finale la “Europa Maraton 2010”

Concursurile de la Pau – Barcelona – Tarbes – Marseille –

Narbonne – Perpignan

 

 

Sponsor: Röhnfried Dr. Hesse Tierpharma GmbH &Co.KG

 

 

1.) Batenburg – van der Merwe                      Klaaswaal                               Olanda

19 Premii                                1388,2 puncte

 

2.) Thei Wolfs                                                      Echt                                         Olanda

19 Premii                                1372,8 puncte

 

3.) Chr. Van der Velden                                     Zuid Beyerland                       Olanda



19 Premii                                1265,5 puncte

 

4.) Sack – Schipperen                                       Veen                                       Olanda

19 Premii                                1167,0 puncte

 

5.) Saarloos & Zn                                                Klaaswaal                               Olanda

19 Premii                                1151,4 puncte

 

6.) Jan Peters                                                      Bemmel                                  Olanda

19 Premii                                1193,7 puncte

 

7.) L.&A. v.d. Wegen                                          Steenbergen                           Olanda

18 Premii                                1393,6 puncte

 

8.) Ko van Dommelen                                         St. Philipsland                         Olanda

18 Premii                                1346,5 puncte

 

9.) Mevr. Deweerdt                                             Kortemark                              Belgia

18 Premii                                1127,2 puncte

 

10.) Devers U.+K.                                                 Wesel                                     Germania

17 Premii                                1314,2 puncte

 

11.) Paul en Sven Saeytydt                               Brakel                                     Belgia

17 Premii                                1241,1 puncte

 

12.) van Wegberg                                                Echt                                         Olanda

17 Premii                                1170,9 puncte

 

13.) Will Pieters                                                   Berg en Terblijt                      Olanda

17 Premii                                1130,7 puncte

 

14.) Christ Musters                                            Hoogerheide                           Olanda

17 Premii                                1087,2 puncte

 

15.) Van Wildermeersch-Vyncke                   Westkapelle                           Belgia

17 Premii                                1065,5 puncte

 

16.) Rene Bonin                                                   La Vallee Aube                      Franta

17 Premii                                1027,5 puncte

 

17.) Menne u. Töchter                                        Hamminkeln                           Germania

16 Premii                                1133,0 puncte

 

18.) Depasse-Lardenoye                                  St. Amand                               Belgia

16 Premii                                1063,0 puncte

 

19.) Ben van Kempen                                        Ter Aar                                   Olanda

16 Premii                                1013,9 puncte

 

20.) Henry Visser                                                Hendrik Ido Ambacht            Olanda

16 Premii                                956,5 puncte

 

21.) Thomann-Spitzbarth                                  Walsheim                                Germania

15 Premii                                1137,7 puncte

 

22.) SG Terporten                                               Brüggen                                  Germania

15 Premii                                988,7 puncte

 

23.) Wilden-Lutz                                                 Walheim                                 Germania

15 Premii                                 876,4 puncte

 

24.) Josef Bauer                                                  Wesel                                      Germania

15 Premii                                 824,0 puncte

Derby Columbofil International Arona Tenerife - 2009 - cursa finalaClubul de elita "Jan Aarden" va ofera 10 porumbei de fond si maraton deosebitiAC DOLJ - stabilire program zboruri fond & maraton - 2009Derby Arona Tenerife - licitatie finala porumbei - editia 2009A inceput prima serie a licitatiei porumbeilor finalisti ai Columbodromului International din Piatra Neamt editia 2010
Nume
Email
Comentariu
Cod securitate
Cod securitate

Contact - Regulament
Copyright © 2008 - 2020 RRP. Toate drepturile rezervate.