Articole
Sondaj
Licitatii / Vanzari
Intrebari
Concursuri / Clasamente
Uniuni / Cluburi
Galerie Foto/Video
Sfatul Medicului
Opinia Specialistului
Pagina principala Materiale Video Crescatorii Diverse English Section Chinese Section FRSC Expozitii For Fun Porumbei de top Comentariile etapei Pagina incepatorului Porumbei pierduti Romania In Direct Contact



Newsletter

Introduceti adresa de email pentru a primi ultimile noutati de la Romanian Racing Pigeons.
Cum ati incheiat sezonul de zboruri cu maturii in 2019?
Foarte bine
Bine
Satisfacator
Prost

Rezultate sondaj

ACKA - porumbei de agrement si ornament
UNIUNEA COLUMBOFILILOR PROFESIONISTI DIN ROMANIA
Brieftaubenmarkt - Germany
Cupe-medalii-For-Champions
Freialdenhofen & Sohnen - Germania
Produse columbofile Corabia
Site columbofil www.chinaxinge.com
Firma YU YING IMPEX SRL - Accesorii columbofile
Crescatoria TITA - ANDU
Crescatoria MUNTEAN VASILE - Sibiu
Campionul national domnul Bogdan Ciobanu, Suceava
Columbodromul international TRANSILVANIA
Columbofil Banc Marius Dej
Columbodromul GOLDEN RACE, Urlati, Prahova
Produse Porumbei CORABIA
Columbodromul SUPREM
Columbodromul international BRASOV

Concursul international de la PAU - 20 iunie 2009 - rezultatele crescatorilor germani


10:13, Marti, 23.06.2009

 

Concursul international de la PAU, 20 iunie 2009
 
Au fost inscrisi in concurs un numar total de 7626 porumbei provenind din 6 tari (Belgia: 2036 porumbei, Olanda: 2750 porumbei, Franta: 1518 porumbei, Germania: 952 porumbei, Luxemburg: 40 porumbei, Marea Britanie: 330 porumbei)
 
Mai jos va prezentam rezultatele obtinute de crescatorii din Germania in acest important concurs:
 

 



Rezultate generale la nivel national in Germania:
 
Nume                  Localitate         Distanta           Ziua si ora sosirii         Viteza
1          Hermes Heiko           Althornbach            882,923                   20.06 20:12                             1100,901
2          Koers Karl-Heinz      Mandelbachtal        867,638                   20.06 20:06                             1089,997
3          Emser Wolfgang      Homburg-Saar         893,520                   20.06 20:31                           1088,331
4          Zoller-Ernst SG         Zweibrücken           887,008                    20.06 20:28                            1084,362
5          Hermes Heiko           Althornbach            882,923                   20.06 20:33                             1072,810
6          Heubach Franz         Rolbing O-tal Frk    882,410                   20.06 20:35                             1069,588
7          Kipp u. Söhne           Althornbach            882,607                   20.06 20:46                             1055,750
8          Grünholz Michael    Kleinsteinhausen     887,976                   20.06 20:58                           1047,142
9          Zoller-Ernst SG          Zweibrücken           887,008                   20.06 21:00                           1043,539
10        Heubach Franz         Rolbing O-tal Frk    882,410                   20.06 20:57                             1041,806
11        Baesel Derby           F-Volmnster             877,242                   20.06 20:55                             1038,156
12        Leßmeister Lothar   Hütschenhausen      906,649                20.06 21:25                             1036,170
13        Herbots + Heller        Zweibrücken           892,006                   20.06 21:14                            1032,414
14        Speen Herbert           Erkelenz                  1000,013                 21.06 04:59                             1032,005
15        Kipp u. Söhne            Althornbach            882,607                   20.06 21:06                             1031,083
16        Kipp u. Söhne            Althornbach            882,607                   20.06 21:08                             1028,679
17        Grün Rudolf               Wincheringen          869,712                   20.06 20:59                            1024,396
18        Schweizer W. + J.     Riegelsberg             869,126                   20.06 21:00                            1022,501
19        Rutz u. Söhne SGM   Blieskastel               877,036                   20.06 21:10                           1019,809
20        Koers Karl-Heinz       Mandelbachtal        867,638                   20.06 21:02                            1018,354
21        Reuter - Groß S.G.    Igel                          884,447                   20.06 21:21                              1015,439
22        Hermes Heiko           Althornbach            882,923                   20.06 21:20                             1014,854
23        Grünholz Michael     Kleinsteinhausen     887,976                   20.06 21:25                           1014,830
24        Bayer Mike                Spiesen                    881,056                   20.06 21:19                             1013,873
25        Lauer + Söhne         Althornbach            883,328                   20.06 21:23                             1011,830
26        Friedrich K.+M.          Merzig                    865,041                   20.06 21:06                             1010,562
27        Skrzipietz Ralf          Mönchengladbach   1016,098                 21.06 05:40                           1006,038
28        Koers Karl-Heinz      Mandelbachtal        867,638                   20.06 21:13                             1005,374
29        Kiefer Jens                Spiesen                    880,891                   20.06 21:27                            1004,437
30        Thomann+Spitzbarth   Walsheim                872,213                 20.06 21:21                           1001,393
31        Hermes Heiko             Althornbach            882,923                   20.06 21:33                             999,913
32        Baesel Derby              F-Volmnster            877,242                   20.06 21:30                             996,866
33        Thomann+Spitzbarth  Walsheim                872,213                   20.06 21:27                           994,542
34        Heubach Franz             Rolbing O-tal Frk    882,410                   20.06 21:38                          993,705
35        Thomann+Spitzbarth   Walsheim                872,213                   20.06 21:33                           987,784
36        Lupp Hein                     Hückelhoven           992,338                   21.06 05:40                            982,513
37        Claessen Paul            Riegelsberg              869,680                   20.06 21:37                           980,474
38        Claessen Paul            Riegelsberg              869,680                   20.06 21:43                           973,886
39        Rutz u. Söhne SGM   Blieskastel               877,036                   20.06 22:00                             963,776
40        Rutz u. Söhne SGM   Blieskastel               877,036                   20.06 22:05                             958,509
41        Bischof+ Borgmann   Waldfeucht              987,656                   21.06 06:03                             956,105
42        Brockamp P.+H.P       Boppard                  977,176                   21.06 05:54                             954,273
43        Elsweyer Heinz           Borken                    1091,862                 21.06 07:55                             953,591
44        Brockamp P.+H.P       Boppard                  977,176                   21.06 05:56                             952,413
45        Devers K. u. U.            Wesel-Feldmark      1065,412               21.06 07:30                             951,261
46        Übachs Hans              Gangelt                    980,194                   21.06 06:03                             948,881
47        Esch Dirk                     Swisttal-Strassf       985,632                   21.06 06:11                            946,813
48        Zoller-Ernst SG           Zweibrücken           887,008                   20.06 22:28                             945,638
49        Wilden – Lutz              Aachen                    958,576                   21.06 05:47                             942,553  
50        Schwarz Helmut        Übach-Palenberg     975,528                  21.06 06:08                             939,815




Etapa reusita la Botosani, pentru domnul Alexandru Cazacu, FCPR Ilfov, 5 iunie 2011 - partea 1Familia Freialdenhofen - Germania - rezultate exceptionale in 2013 - locurile 1 National la Pau, Bordeaux si BarcelonaEtapa reusita la Botosani, pentru domnul Alexandru Cazacu, FCPR Ilfov, 5 iunie 2011 - partea a 2-aArges - Info flash pentru zborul de la Husi - 17 mai 2009Campionatul columbofil mondial 2009 - pui, Barenton - Franta (partea a 2-a)
Nume
Email
Comentariu
Cod securitate
Cod securitate

Contact - Regulament
Copyright © 2008 - 2019 RRP. Toate drepturile rezervate.